חזון בית הספר התורני אורות עציון

הצהרת עקרונות

בית הספר שואף להצמיח תלמידים יראי שמים, מלאי תורה וחכמה, בעלי מידות טובות, נאמנים ומחוברים לחזון תחיית עם ישראל בארצו. אנו מאמינים כי צמיחתם הלימודית והרוחנית של תלמידינו מעצימה בהם את האמונה בה' ואת אהבת התורה עם הפנמת דרכיה.

בית הספר הממ"ד תורני אורות עציון פועל על פי עיקרי שיטת ברקאי.

תורה

קניין התורה מושתת על בסיס ידע רחב של התורה שבכתב ושבעל פה, שעל גביו נבנות יכולות הניתוח והחשיבה. על כן אנו מתמקדים בלימוד רציף, סדיר ויסודי של לשון הכתוב. התלמיד נדרש למאמץ לימודי לשם קניין הידע ולשם פיתוח המיומנויות.

חכמה

צוות ההוראה עמל להקנות לתלמידינו ידע נרחב ומאורגן במגוון תחומי חכמה ודעת בשילוב עם לימודי הקודש, תוך פיתוח מיומנויות הלמידה הנדרשות. מטרות הלימוד הן הכרת מעשה הבריאה עם הישגיו התרבותיים והטכנולוגים של האדם. בתוך כך אנו שואפים לטיפוח הכישורים האישיים ולביטוי היצירתיות יחד עם חינוך למצוינות ולאהבת האמת.

שיטות הוראה

מטרותינו מושגות בדרכים שונות: מתן רקע עשיר כהקדמה ללימוד, קריאה ושינון הטקסט הנלמד, יצירת דיונים בכיתה על משמעות התוכן וכן מדידת הקניית הידע. בבית הספר מיושמות שיטות הוראה מסורתיות ומודרניות שהוכיחו את יעילותן, יחד עם אמצעים חדשים אשר צוות בית הספר שותף לפיתוחם. מורי בית הספר פועלים על פי תכנית לימודים מפורטת ושיטתית. הלימוד בבית הספר מבוסס על השתתפות ההורים ועידודם.

מחויבות

בתפילה כי חפץ ה' בידינו יצלח, ועל ידי ההוראה, הדוגמה האישית והיחס החם והמבין, נזכה לנטוע בלב תלמידינו מידות נעלות לאור חזונו של הנביא מיכה "הִגִּיד לְךָ אָדָם מַה טּוֹב וּמָה ה' דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט, וְאַהֲבַת חֶסֶד וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם אֱלֹקיךָ" (מיכה ו', ח').